Udstilling

Udstilling
Dato
Sted
Dommer
Klasse
Placering
16.08.08
Vejen (BeK)
Andrew Brace
Baby
Very Promising (SL)
24.08.08
Nordjysk skue
Annette Bystrup
Baby
Very Promising (SL)
28.09.08
Skue kreds 5
Birgitte Bak
Baby
SL - 1. vinder - BIM
11.10.08
Haverslev (BeK)
Ray Lindholm
Baby
Promising (L)
12.10.08
Års (BeK)
Barbara Rudorf-Stever
Baby
Very Promising (SL)
08.11.08
Herning (BeK)
John Walsh
Hvalp
Promising (L)
09.11.08
Herning (DKK)
David Craig
Hvalp
SL - 4. vinder
29.11.08
Skue kreds 6
Leif L. Jørgensen
Hvalp
SL - 1. vinder - BIM
30.11.08
Skue kreds 11
Fran Fricker
Hvalp
SL - 1. vinder - BIM
14.02.09
Fyn (BeK)
Nils Molin
Junior
Very Good (VG)
15.02.09
Fredericia
Ligita Zake
Junior
Very Good (VG)
18.04.09
Hedensted (DKK)
Thomas Borkowski
Junior
VG - 4. vinder
02.05.09
Skørping (BeK)
Jill Peak
Junior
Ex - 2. vinder
03.05.09
Ålborg (DKK)
Cathy Delmar
Junior
Ex - 2.vinder
13.06.09
Vejen (DKK)
C. D. Ashmore
Junior
Very Good
14.06.09
Vejen (DKK)
D. K. Ashmore
Junior
Ex - 2. vinder
17.07.09
Jels (BeK)
Hans Van Den Berg
Junior
Excellent (Ex)
18.07.09
Jels (BeK VSS)
Charles P. Herendeen
Junior
Ex - 3. vinder
18.09.09
Brøndby (DKK)
John Hiddes
Junior
Excellent (Ex)
19.09.09
Brøndby (DKK)
Anna Sofie Gothen
Junior
Excellent (Ex)
27.09.09
Skue kreds 5
Susanne Laursen
Junior
Ex - 1. vinder - BTK2
10.10.09
Års (BeK)
DIana Spavin
Junior
Ex - 3. vinder
11.10.09
Haverslev (BeK)
Veronica Bradley
Junior
Excellent (Ex)
07.11.09
Herning (DKK)
Gerald Cox Mellem
Ex - 4. vinder
08.11.09
Herning (DKK)
Laura Cox Mellem
Ex - 3.vinder
03.01.09
Silkeborg (Skue)
Erling Kjær Pedersen
Mellem
Vg - 2. vinder - BTK3
23.01.10 Beagle Cup 2010
Wiebke Warneke
Mellem 1 - 1 - 2 - 2
24.01.10 Skærbæk Georgina Kemp Mellem Excellent (Ex)
30.01.10 Fredericia Kurt Nilsson Mellem Vg - 3. vinder
30.05.10
Gjessø (Skue)
Morten Johansson
Brugs
1.pr - 2.vinder -  BTK3
24.07.10 Ringe (VSS) Elly Verwort Brugs Excellent (Ex)
  Billund (Skue)   Brugs Ex - 1-vincer - BTK1 - BIR
16.10.10 Haverslev   Brugs Ex - 4. vinder
17.10.10 Aars   Brugs Ex. - 2 vinder
18.06.11 Hårlev R. Dundas Brugs Ex. - 1.vinder - CK
23.07.11 Køge (VSS) W. Schicker Brugs Ex. - 3.vinder
28.07.11 Vejen Brian Foster Brugs Ex. - 1. vinder
30.07.11 Vejen Nigel Blackstock Brugs Ex. - 1. vinder - CK
17.09.11 Ulstrup Jane May Åben Ex. - 4.vinder - CK
Kennel Beagelou | Sepstrupvej 13, Them - Denmark | Tlf.: +4522239685